ARTYKUŁY
...czyli słów parę od nas

Westie w pigułce
Mały, mocny pies, typowa broda terierów, biały, włos okrywowy długi i mocny, na głowie nieco krótszy i stojący, wysokość w kłębie - około 28 cm. Waga: 7 do 10 kg, przeciętna długość życia - 13 lat. West Highland White Terier pochodzi z rodu brytyjskich terierów, które przed laty wykonywały czarną robotę: musiały tępić szczury, borsuki, wydry i łasice, często same ginąc w tej walce ( czytaj dalej... )

Zanim nabędziemy westie
Decydując się na zakup przedstawiciela tej rasy nie możemy kierować się chwilą, namową dzieci czy też modą na posiadanie pieska tej rasy... ( czytaj dalej... )

Pies z rodowodem
Chcąc mieć psa o określonym wyglądzie i charakterze, psa konkretnej rasy kupmy go od hodowcy, wraz z rodowodem. To gwarantuje nam, że szczenię przez nas nabywane jest prawidłowo żywione, wychowane, zostało poddane odpowiednim szczepieniom ( czytaj dalej... )

Wyprawka dla naszego westie
Podstawowe wyposażenie dla psa należy przygotować, zanim pojawi się on w naszym domu...( czytaj dalej... )

Żywienie
Zdrowie i witalność psa zależą w dużym stopniu od prawidłowego żywienia. Psy nie są wyłącznie mięsożerne, zbyt wiele mięsa szkodzi im podobnie jak nam. Prawdziwa sztuka karmienia polega na zachowaniu odpowiednich proporcji. Czy to świeża karma czy gotowa, wytwarzana przemysłowo - przy pomocy każdej z nich możemy odżywiać naszego psa w sposób racjonalny i zgodny z jego potrzebami... ( czytaj dalej... )

Zdrowie
Nasz zdrowy westie zgodnie z daną fazą rozwoju i wieku, jest żywy, rozbawiony i zainteresowany otoczeniem. Jego sierść jest lśniąca bez zapachu, oczy są przejrzyste, nos najczęściej chłodny i wilgotny, uszy czyste i bez zapachu, ma dobrą przemianę materii i apetyt. ( czytaj dalej... )

Zęby
O zębach psów napisano już wiele, Jednakże hodowcy i właściciele pytają o najzwyklejsze rzeczy, na które nie znajdują odpowiedzi w literaturze specjalistycznej. Dla nich są przeznaczone te porady, których celem staje się pomoc, a także omówienie niektórych mniej znanych czynników w tej dziedzinie. ( czytaj dalej... )

Higiena naszego westie
Zdrowie i dobre samopoczucie psa zależą zarówno od żywienia, aktywności i środowiska życia, jak i od regularnych zabiegów higienicznych oraz uwagi, którą poświęca mu właściciel. ( czytaj dalej... )

 

Rzadkie choroby westie
Westie jest odporny i rzadko choruje. Na świecie, dzięki badaniem zwierząt dopuszczonych do hodowli, udało się ograniczyć występowanie takich dolegliwości, jak choroby oczu, czy wypadanie rzepki. Niekiedy mogą zdarzyć się zapalenia skóry i uszu na tle alergicznym, najczęściej spowodowane niewłaściwym żywieniem i pielęgnacją. ( czytaj dalej... )