O NAS
...czyli nasza przygoda z westie

Dlaczego zdecydowaliśmy się na hodowlę West Highland White Terrierów?

Zajmując się hodowlą owczarków niemieckich zdecydowaliśmy się, aby wprowadzić do hodowli rasę, która będzie zbliżona charakterem, inteligencją i aktywnością do naszych owczarków. Jednocześnie miał być to pies bardzo oddany rodzinie i kochający dzieci, gdyż przede wszystkim miał być to piesek dla naszych synów, wtedy 5-letniego Maciusia i 14-letniego Marka.

Wybór padł na WEST HIGHLAND WHITE TERRIERA i z zaprzyjaźnionej hodowli "Kozanostra", której właścicielką jest Joanna Krajewska, nabyliśmy suczkę o przepięknym imieniu SHACKIRA. Przybywając do naszego domu w wieku 7 tygodni była małą, aktywną, białą kulką o słodkich oczach, wesoło biegającą po pokojach. Dorastała razem z naszymi suczkami owczarka niemieckiego oraz kotem Tajgerem - ulubieńcem naszego Maciusia - i małymi szczeniętami owczarków.

W wieku 15-tu miesięcy Shackira po raz pierwszy wzięła udział w wystawie kynologicznej, zdobywając pierwszą ocenę kwalifikującą ją do hodowli. Przygotowania okrywy włosowej u westie są zdecydowanie bardziej pracochłonne i wymagające większego doświadczenia niż u owczarków, dlatego też zajęła się tym Asia, która prowadzi salon strzyżenia i pielęgnacji dla psów.

Kwalifikację hodowlaną uzyskała 21.07.2004 roku i od tego dnia bardzo dogłębnie zaczęliśmy studiować rodowody przyszłych ojców naszych szczeniąt. Wybraliśmy reproduktora rodem ze Szwecji, Championa Finlandii, Estonii, Szwecji SEEDWE'S Sound Of Bellini For Who'S o bardzo elitarnym pochodzeniu. I tak SHACKIRA 28.12.2004 urodziła swe pierwsze śliczne białaski, 3 chłopców i 1 dziewczynkę stając się troskliwą mamusią.